Poznaj naszą historię


Aureus Flos

Piękno natury oddane w romantycznej biżuterii

Jest rok 2015. Pośród bujnych ogrodów i zapierających dech w piersiach krajobrazach, w uroczej miejscowości w samym sercu hrabstwa Kent w Anglii, kształtuje się powoli mała, rękodzielnicza marka Aureus Flos. Powstaje ona z niesamowitej chęci uchwycenia piękna otaczającej natury i odzwierciedlenia jej w formie unikalnej biżuterii, która zostaje przekazana w Twoje ręce.

W Aureus Flos wierzymy, że każda sztuka naszej biżuterii opowiada historię, która zaczyna się w sercu oraz głowie, wraz z procesem projektowania. Po ustaleniu ostatecznego projektu otwieramy kolejny rozdział – tworzenie. Tutaj zaczyna się piękny taniec pomiędzy twórcą, a materiałem który ma miejsce w sercu Aureus Flos – przytulnej pracowni na terenach niezwykle inspirującej Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

ANIA
PROJEKTANTKA
W

 swojej pracy łączę wieloletnie doświadczenie i starannie wypracowane techniki z pasją oraz unikalnym wzornictwem. Uwielbiam bawić się formą tworząc zawiłe i pełne najmniejszych detali botaniczne wzory i kompozycje, a w moim sercu szczególne miejsce zajmują rzemiosło oraz materiały z jakich są zrobione. Każda opaska, gałązka, kokówka czy kolczyk są ręcznie wyplatane od samego początku do końca. Uwielbiam dopracowywać ich najdrobniejsze szczegóły. Stawiam na eleganckie połączenie metali z kryształami, szkłem oraz kamieniami i materiałami. Wierzę, że moje ozdoby ślubne wspaniale sprawdzą się jako biżuteria przekazywana z pokolenia na pokolenie, dając przy tym wiele uśmiechu i radości przyszłym Pannom Młodym.